شهریورماه آغاز عملیات اجرایی تفکیک حساب شخصی از تجاری

شهریورماه آغاز عملیات اجرایی تفکیک حساب شخصی از تجاری

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی به همراه بانک مرکزی مقدمات تفکیک حساب شخصی و تجاری را فراهم کرده است. بسترهای مبادله اطلاعات بین این دو نهاد ایجاد و آزمایش شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی می‌گوید: با گذر از مراحل مقدماتی این طرح منتظریم تا بانک مرکزی دستور العمل تفکیک حساب شخصی از تجاری را اعلام کند چرا که این وظیفه بر عهده بانک مرکزی است.

به گفته آقای منظور، یک ارتباط دو طرفه بین ما و بانک مرکزی برقرار شده است به نوعی که همه مودیانی که نزد سازمان امور مالیاتی پرونده مالیاتی دارند، ما حساب‌های این افراد را به عنوان حساب تجاری به بانک مرکزی اعلام کرده‌ایم که هم اکنون بالغ بر ۸ میلیون حساب تجاری تفکیک شده‌اند.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پایان گفت: امیدواریم شروع عملیات اجرایی تفکیک حساب‌ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم از شهریور امسال آغاز شود. پیش بینی می‌کنیم فرآیند اجرایی تفکیک حساب چندماهی طول بکشد و تا پایان سال مطمئن باشید که تفکیک حساب‌ها انجام خواهد شد.

سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۱۰ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که در سال ۱۳۹۸ تصویب شده موظف است که حساب‌های شغلی افراد را دریافت و به پرونده مالیاتی متصل کند.