تامین اجتماعی ماهانه ۶۰ هزار میلیارد ریال کسری بودجه دارد

تامین اجتماعی ماهانه ۶۰ هزار میلیارد ریال کسری بودجه دارد

ابوالفضل عفت نژاد شامگاه چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان سمنان به میزبانی سالن اجتماعات این اداره با بیان اینکه ماهانه ۶۰ هزار میلیارد ریال کسری در تأمین اجتماعی وجود دارد، ابراز داشت: تلاش شد علیرغم این تفاسیر مستمری‌ها به موقع پرداخت شود.

وی بابیان اینکه تأمین اجتماعی ماهانه پرداخت ۲۳۰ هزار میلیارد ریال مستمری را در دستور کار دارد، افزود: با توجه به اینکه در این سازمان به دنبال افزایش رضایت مردم هستیم لذا طی شش‌ماهه سال دوم مستمری‌ها از طریق وام و سود شستا پرداخت‌شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی تأمین اجتماعی بابیان اینکه برای پرداخت مستمری‌ها ۵۰ هزار میلیارد ریال وام از بانک رفاه و بخشی از سود شرکت‌های پربازده شستا دریافت شده است، ابراز داشت: طی چهار ماه اخیر نیز مستمری‌ها بدون منابع فوق پرداخت شدند.

عفت نژاد وضعیت درمانگاه‌ها و بیمارستان تأمین اجتماعی استان سمنان را مطلوب خواند و تصریح کرد: برای بهبود کیفیت خدمات‌رسانی دو درمانگاه نیز برای این استان در دست‌ساخت قرار دارد.

وی افزود: ۷۵ درصد مردم استان سمنان بیمه تأمین اجتماعی دارند که این میزان به نسبت کل کشور وضعیت مطلوبی به شمار می‌رود و امیدواریم بتوانیم روز به روز بیشتر به کیفیت خدمات این سازمان بتوانیم اضافه کنیم.

به گزارش مهر، در این مراسم از خدمات و زحمات سید مجتبی اکرم تقدیر و محمدکاظم امیدیان به عنوان سرپرست مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان سمنان معرفی شد.